PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5136}
7,0 11 921
ocen
7,0 10 1 11921
7,6 16
ocen krytyków
Dom wariatów
powrót do forum filmu Dom wariatów

Wybitny

użytkownik usunięty

Kwintesencja dzisiejszych ludzi.

ocenił(a) film na 8

Myślisz, że to norma jeśli chodzi o rodziny ? Mam nadzieję, że jednak nie.

użytkownik usunięty
majkalipcowa

Ludzi, nie rodziny.

ocenił(a) film na 8

Ale tu bohaterami wg mnie była cała rodzina. Chodziło o ich wzajemne stosunki, a nie o to, że konkretna osoba jest zła czy dobra.

użytkownik usunięty
majkalipcowa

Nu, to inaczej patrzymy. Dla mnie jest to obraz mentalnosci wielu osob, a to ze na ekranie sa "rodzina" jest pozornym (i sprytnym) zabiegiem - wszak tych ludzi w rzeczywistosci nic nie laczy. A ten "najbardziej szalony", swir-Adas, jest jednoczesnie najbardziej normalny.

ocenił(a) film na 8

Ten film to przestroga... dla kobiet w szczególności. Można strasznie skrzywdzić swoje własne dziecko. Na całe życie.

ocenił(a) film na 8

Żaden to sprytny zabieg. Film jest o rodzinie. A dokładnie o rodzinie Adasia Miauczyńskiego (Marka Koterskiego). Film jest osobistą projekcją, a nie żadnym punktowaniem rzeczywistości.
Nie wiem co ludzie maja z tym "obrazem Polski/Polaków/rzeczywistości" u Koterskiego. Absolutnie nie ma tam czegoś takiego. Kino Koterskiego jest wybitnie autorskie. I jako takie obrazuje głównego bohatera - nie jest uniwersalne. A to że możemy się tam dopatrzyć uniwersalnych postaci, czy wartości, świadczy tylko o tym, że wielu ludzi ma cechy wspólne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones