PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115346}
4,9 252
oceny
4,9 10 1 252
Pieśń wojenna
powrót do forum filmu Pieśń wojenna

Sztuka..

ocenił(a) film na 6

No cóż.. wiem, że jest to sztuka (bardziej "profesjonalnie": impresja dokumentalna) oraz, że nie każdą sztukę muszę rozumieć ale jednak jestem na nie.
Nie wiem czy ten, krótki filmik miał mieć jakieś przesłanie. Chyba, że "wojna wygrała".
Ogólnie nie polecam - niby tylko 10 minut ale mimo wszystko odczułem je jako stracone..

zielak_4

no cóż, może na siłę sam doszukuję się w tej impresji ukrytych znaczeń i przesłań.. najdobitniej wyrażone, że "wojna wygrała" (uniwersalizm ofiary, po każdej stronie, obojętnej narodowości mamy poległych); pewna polska tęsknota do czasów potęgi i zwycięstwa, a także naiwność w tym względzie (chociaż to naturalne, że każdy młodziutki Polak, bawiąc się żołnierzykami odnosi zwycięstwo dowodząc Polakami); sam bezsens wojny (podłoże wojny, przyczyny konfliktów w przypadku Michała są nam nieznane, ale tak samo zdarzało się i naprawdę - z historii możemy wymienić parę przykładów wojen wydawanych w zasadzie ku uciesze wielkich wodzów czy polityków - zabawa dużych dzieci?)

z kolejnej strony ten obrazek poniekąd obnaża płytką fabułę i rozmach różnych "mega" wielkich produkcji (dajmy na to z Hollywood) traktujących o wojnie... tu nie ma efektów specjalnych, ale efekty dźwiękowe chłopca są powalające :D

trochę popuściłem wodze fantazji...
ale poza tym po prostu - Misiek Koterski!

ocenił(a) film na 6
aciekz

W sumie to muszę przyznać, że mnie nawet tym przekonałeś. Forma filmiku nadal jest irytująca - jak się przez 10 minut śpiewającego młodego Miśka słucha... ale z drugiej strony można powiedzieć, że jest to tylko 10 min.
W każdym razie I stand corrected :)

ocenił(a) film na 2
aciekz

To był zwykły bełkot. Tu nie ma co interpretować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones